Mantis killer (automatyczne generowanie zgłoszeń)

Aplikacja została napisana na potrzeby generowania zgłoszeń w systemie Mantis wdrożonym w mojej firmie. Używanie tego programu było niewygodne, powolne, zawsze brakowało czasu żeby wpisywać do niego zgłoszenia, a i tak te zgłoszenia nie były nikomu potrzebne (poza statystyką), dlatego w końcu wpadłem na pomysł by automatycznie je generować.
Apliakcja została napisana w czystym JavaScripcie i osadzona w pliku HTML, zawierającym szkielet z formatkami zawierającymi wszystkie kategorie jakie występowały w firmowym Mantisie. Przy uruchomieniu aplikacja sprawdzała, czy użytkownik jest już zalogowany do systemu Mantis (na innej zakładce swojej przeglądarki www) i jeśli tak to pobierała o nim dane (nazwę użytkownika i adres e-mail - przydatne później podczas wysyłania zgłoszeń) oraz wczytywała przypisany dla tego konta profil wraz ze wszystkimi opcjami każdej z kategorii. Jeśli nie jesteśmy zalogowani do Mantisa program pozwoli nam to zrobić za jego pomocą (pojawią się stosowne pola do zalogowania).

Oryginalnie Mantis umożliwia wybranie jednej pozycji danej opcji, pewne opcje są wymagane. W moim programie wszystkie te opcje można wybierać naraz, ponieważ zasada działania jest taka, że program losowo wybiera po jednej z wybranych wartości opcji dla każdego zgłoszenia.
Program jest prosty i bardzo elastyczny w użyciu - nawet w trakcie generowania zadeklarowanych zgłoszeń można je przerwać a także dodawać nowe (z innym zestawem wartości każdej opcji).
Po zakończeniu generowania zgłoszeń wyświetla się krótka statystyka i można sobie obejrzeć w stosownej tabeli szczegółową treść wszystkich wysłanych zgłoszeń.

Jak działa program w praktyce można sobie zobaczyć na tym filmiku [14 MB]. Na podglądzie (dodatkowa ramka po prawej stronie) można zobaczyć zawartość obrabianej strony, na dole jest okienko które służyło do debugowania aplikacji.

Powrót do strony z wykazem projektów

Valid HTML 4.01 TransitionalValid CSS