Wyłuskanie dat urodzin znajomych z powiadomień e-mailowych NK

Serwis Nasza Klasa rozsyła (jeśli się to ustawi w opcjach swojego konta) wiadomości e-mail z informacją, że ktoś z naszych znajomych z NK ma wkrótce urodziny. W dodatku podaje, które urodziny to są (choć przykładowo dana osoba na swoim profilu wyłączyła opcję pokazywania wieku) - bardzo przydatna sprawa.

Pomyślałem, że warto zebrać te wszystkie wiadomości, przeanalizować je, wyłuskać z nich konkretne daty urodzin poszczególnych znajomych i stworzyć coś na kształt kalendarza - przydatnego na przyszłość.
Zadanie to najlepiej będzie powierzyć do wykonania stosownemu skryptowi (np. w PHP), który musi dostać paramerty dostępu do naszej skrzynki pocztowej (typ, adres serwera, login i hasło), zaloguje się do serwera pocztowego, pobierze cała listę nagłówków wiadomości, przejrzy ją w poszukiwaniu tych od serwisu NK z przypomnieniem o urodzinach znajomych, wybrane wiadomości pobierze, wyłuska z nich daty urodziń i zapisze je do pliku tekstowego czy bazy danych oraz wyświetli na ekranie posortowaną tabelkę.

Powrót do strony z wykazem projektów

Valid HTML 4.01 TransitionalValid CSS