Panel serwisu Nasza Klasa

Pomysł powstał około 3 lat temu (w 2009 roku). Chodziło o usprawnienie korzystania z serwisu Nasza Klasa, której programiści jakby zapomnieli, co to jest wygoda użytkownika. Strona NK epatuje mnóstwem zbędnych rzeczy (głównie różnego rodzaju reklamami), przez co działa wolno i nie jest przejrzysta.
Programiści dodawali do serwisu NK różne "gadżety", ale nie pomyśleli o poprawie podstawowej funkcjonalności tego serwisu. Na przykład przeglądanie poczty to istne kuriozum - nie da się z niej racjanalnie używać, nie mówiąc o jakimś sortowaniu czy wyszukiwaniu. Nie da się też napisać jednej wiadomości adresowanej do wielu znajomych (np. życzeń świątecznych).

Stąd też pomysł napisania programu, który w znaczący sposób usprawni korzystanie z tego serwisu, a przy okazji pozwoli na pozbycie się (na ekranie) zbędnych rzeczy (w tym głównie reklam we flashu).
Na razie napisałem 2 moduły: moduł pobierania wiadomości ze wszystkich skrzynek wraz z ich zapisywaniem lokalnie na dysku użytkownika oraz moduł wyświetlania wiadomości z wygodnym interfejsem użytkownika (moduł ten można zastosować też do innych aplikacji).
Teraz pracuję nad dodaniem przeszukiwania wiadomości oraz modułem odpowiedzialnym za wysyłąnie nowych wiadomości (w tym do wielu użytkowników naraz).


Zobacz demo modułu odpowiedzialnego za wyświetlanie wiadomości (wcześniej pobranych przez inny moduł).

Powrót do strony z wykazem projektów

Valid HTML 4.01 TransitionalValid CSS