Uwaga: aby aplikacja mogła zadziałać, trzeba wejść do menu Narzędzia -> Opcje internetowe -> zakładka Zabezpieczenia -> strefa Lokalny intranet a następnie obniżyć poziom zabezpieczeń dla tej strefy na Niski (opcja Włącz tryb chroniony musi być wyłączona) i dać OK.
Jeśli strona http://sdesk/software/ się nie otwiera i trzeba na nią wejść z adresu http://sdesk.localdomain/software/, to należy przejść do strefy Zaufane witryny, obniżyć jej poziom zabezpieczeń na Niski i dodać stronę do tej strefy (przyciskiem Witryny, potem odhaczamy opcję żądania weryfikacji serwera https i klikamy Dodaj).
Teraz możemy już uruchomić skrypt odczytujący zainstalowane programy (w starszych wersjach IE konieczne jest jeszcze wcześniejsze odświeżenie strony - np. klawiszem F5) - po kliknięciu na przycisk "Sprawdź stan zainstalowanych programów" pojawi się komunikat Czy chcesz zezwolić na interakcję? - należy sie oczywiście na to zgodzić. Po skończeniu działania aplikacji można zresetować ustawienia wszystkich stref do poziomu domyślnego (ustawienia zalecane).
Program obecnie nie jest zintegrowany z aplikacją SDesk.

Więcej szczegółów o działaniu tej aplikacji możesz znaleźć na stronie http://programistrz.pl/projekty/software/